T Phone 2 Pro
T Phone 2

Моќни перформанси по прифатлива цена

T Phone 2 Pro

Ги подобривме омилените предности од претходната генерација T Phone - перформансите, камерата и одржливоста, задржувајќи ја очекуваната достапност.

 • 6.8" AMOLED
  FHD+ дисплеј од 120Hz
 • OIS 50 MP
  Четири камери
 • Snapdragon 6
  Процесор од Генерација 1
 • 84/100
  Одлична еко рејтинг оцена

Постојан видео стриминг

Со 6,8" FHD+ AMOLED дисплејот од 120Hz

T Phone 2 Pro го издигнува гледачкото искуство на блокбастерски нивоа со својот 6,8 инчен FHD+ AMOLED 120Hz дисплеј, кој нуди живописни бои, повисоки контрасти и совршени слики при слаба осветленост што ве држи прилепени за екранот.

16 MP Предна камера
за видео повици во живо и прекрасни селфиња
2 MPСензор за длабочина
за живописни фотографии преполни со богати бои и длабоки ефекти
OIS 50 MP Главна камера
за слики со висока резолуција без заматување, дури и во услови на слаба осветленост
2 MP Макро леќа
за остри, детални снимки направени од кратко растојание
5 MP Ултра широкоаголна леќа
за доловување воодушевувачки пејзажи и групни моменти

Фокус на камерата

Подготвени сте да ги усовршите вашите фотографски вештини? T Phone 2 Pro е тука за вас. Од неверојатни пејзажи до прекрасни портрети, нашите четири задни леќи овозможуваат снимање на секој детаљ токму онака како што го гледате.

Demonstration of optical image stabilization - mobile frame
Оптичка стабилизација на слика

Оптичка стабилизација на слика за фотографии и видеа без заматување

Не дозволувајте случајните треперења да ви го уништат моментот. Напредниот OIS на T Phone 2 Pro служи како невидлив статив, кој овозможува остри, јасни фотографии и видеа секој пат, дури и во услови на слаба осветленост.

Нескротена моќност за гејминг

Кажете им збогум на долгите вчитувања. Новиот
T Phone 2 Pro отвора свет на мобилна забава.
Со 8-јадрен Qualcomm Snapdragon 6 процесор од прва генерација, стапка на освежување на екранот од
120 Hz и 8 GB RAM, непречено уживајте во најврвните игри, без кочење.

 • 6.8" AMOLED
  FHD+ дисплеј од 120Hz
 • Snapdragon 6
  Процесор од прва генерација
 • 8 GB
  RAM меморија

0% безжично полнење

Батеријата од 5000 mAh гарантира дека вашиот T Phone 2 Pro ќе продолжи да работи на високо ниво. А ако сепак ви недостасува батерија? Брзото полнење брзо ќе го наполни уредот, дури и преку безжичен полнач.

 • 25 W
  брзо полнење
 • 15 W
  безжично полнење
100% wireless charging
Green Magenta

T Phone 2 и T Phone 2 Pro поставуваат нови стандарди во индустријата, докажувајќи дека одржливоста може да се постигне без да се прават отстапки во перформансите и достапноста.

Спој на моќни перформанси со достапност и одржливост

T Phone 2 Pro

T Phone 2

Откријте го T Phone 2, сега достапен во возбудлив нов дизајн и поодржлив од кога било! T Phone 2 е опремен со нов моќен Qualcomm процесор - единствен во својата ценовна класа, овозможувајќи непречено извршување повеќе задачи истовремено како и подобрено гејминг искуство. Набавете го новиот смартфон и издигнете го вашето мобилно искуство на повисоко ниво.

 • 6.6"
  FHD+ 120Hz
 • 50 MP
  Тројна камера
 • Snapdragon 6
  Процесор од прва генерација
 • 88/100
  Одлична еко рејтинг оцена

Поврзување на твојот свет

Ако непречено пребарување и онлајн комуникација е она што го барате, тогаш вашата потрага завршува
со T Phone 2. Дизајниран за извонредност, тој ве поврзува со нашата најбрза 5G мрежа.

5G

Доловете ги најдобрите моменти во животот

Усовршете ги вашите фотографски и видеографски вештини со T Phone 2 системот со тројна камера за идеални слики и видеа во секое време. Незаборавните моменти оживуваат со неверојатна јасност.

2 MP Сензор за длабочина
за живописни фотографии преполни со богати бои и длабоки ефекти
50 MP Главна камера
за остри, висококвалитетни снимки со висока резолуција
2 MP Макро леќа
за доловување и на најфините детали
8 MP Предна камера
за висококвалитетни видео конекции во четири очи

Моќта е во ваши раце

Без разлика дали станува збор за впуштање во прекрасни авантури или во исполнети денови со активности, можете во секое време да се потпрете на батеријата од 5000 mAh која брзо се полни. Уживајте во непрекинат видео стриминг, извонредно гејминг искуство и кристално чисти видео повици, цел ден.

 • 15 W
  брзо полнење
 • 5000 mAh
  батерија
Green Magenta

T Phone 2 и T Phone 2 Pro поставуваат нови стандарди во индустријата, докажувајќи дека одржливоста може да се постигне без да се прават отстапки во перформансите и достапноста.

Моќни перформанси по прифатлива цена

T Phone 2

T Tablet

Уживајте во беспрекорно извршување повеќе задачи истовремено, непречено гејминг искуство и креативност без многу труд, сето тоа овозможено со
5G конекција. Носете го вашиот T Tablet лесно каде и да одите, благодарение на неговиот пренослив дизајн.

 • 10.4"
  FHD екран
 • 7000 mAh
  батерија
 • Двојна SIM картичка
  eSIM + Nano SIM, 2TB Micro SD картичка  
 • 5G
  конекција

Поголем екран, повеќе забава

10.4” FHD екран ги оживува содржините кои ги гледате.

Работете и забавувајте се „во движење“ со неверојатната 5G брзина на голем екран

T Tablet

Најдете го вистинскиот модел за вас

Споредба на карактеристики

T Phone 2

T Phone 2

Телефонот има подобрени карактеристики и неспоредлива брзина на процесорот.
Купи сега
T Phone 2 Pro

T Phone 2 Pro

Супериорна чистина на камерата и моќна брзина.
Купи сега
T Tablet

T Tablet

Работете и забавувајте се со
„5G во движење“ на поголем екран
Купи сега
Бои
Арктичка сива
Азурна сина
Темно сива
Екран
6.6"
FHD+ 120Hz
6.8"
FHD+ AMOLED 120Hz
10.4"
FHD 60Hz
Камера
Задна камера: 50 MP, 2 MP (длабочина),
2 MP (Макро)
Предна камера: 8 MP
Задна камера: OIS 50 MP, 5 MP (ултра-широка),
2 MP (длабочина), 2 MP (макро)
Предна камера: 16 MP
Задна камера: 8 MP, 2 MP (длабочина)
Предна камера: 8 MP
Дигитален зум
T Phone 2 поддржува дигитален зум и има вградена макро камера
T Phone 2 Pro поддржува дигитален зум и има вградена макро камера
Задната камера на T Tablet поддржува дигитален зум
RAM/ROM
6GB RAM/128GB ROM
8GB RAM/256GB ROM
6GB RAM/128GB ROM
Батерија и полнење
Брзо полнење батерија од 5000 mAh
со 15W
Брзо полнење батерија од 5000 mAh
со 25W,
безжично полнење со 15W
Брзо полнење батерија од 7000 mAh
со 15W
Оперативен систем
Android 14
Android 14
Android 13
Поддршка за софтвер
2 надградби на ОС (Андроид 15 и 16) | софтверска поддршка во период од 5 години (месечни SMR во период од 3 години + квартални SMR во период од 2 години)
2 надградби на ОС (Андроид 14 и 15) | софтверска поддршка во период од 4 години (месечни SMR во период од 3 години + квартални SMR во период од 1 година)
2 OS Upgrades (Android 14 & 15) | 4 years of Software support (3 years monthly SMR's + 1 year quarterly SMR's)
Модем/процесор
Qualcomm Snapdragon 6 генерација 2, Octacore CPU 4xA78 (2,2 GHz) + 4xA55 (1,8 GHz)
Qualcomm Snapdragon 6 генерација 1, Octacore CPU 4xA78 (2.2 GHz) + 4xA55 (1.8 GHz)
MediaTek Dimensity 700 Octacore (2x A76 2,2GHz, 6x A55 2,0GHz)
Поддршка за 5G/пропусен опсег
n1, n3, n7, n28, n38, n78
n1, n3, n7, n28, n38, n78, n71, n66, n25, n41, n77
n1, n3, n7, n28, n38, n71, n66, n25, n41, n77, n78
VoLTE/VoWiFi/EVS
Да
Да
Нема гласовна поддршка
WiFi
WiFi 5 ; 2.4G & 5G
WiFi 6e ; 2.4G & 5G
WiFi 5 ; 2.4G & 5G
NFC
Да
Да
Не
Блутут
5.1
5.2
5.1
Заштита од прашина и вода
IP 54
IP 54
IP 52
SIM и мемориска картичка
Двојна SIM картичка (eSIM + Nano SIM картичка),
до 2TB Micro SD картичка
Двојна SIM картичка (eSIM + Nano SIM картичка),
до 2TB Micro SD картичка
Двојна SIM картичка (eSIM + Nano SIM картичка),
до 2TB Micro SD картичка
Биометрика
Отклучување со препознавање на лицето, сензор за отпечаток од прст
Отклучување со препознавање на лицето, сензор за отпечаток од прст
Отклучување со препознавање на лицето
Додатоци
Приклучок од 3,5mm
Приклучок од 3,5mm
Стерео звучник
Еко рејтинг оцена
Еко рејтинг оцена 88/100
Еко рејтинг оцена 84/100
Еко рејтингот не се применува за категоријата таблети

Најчесто поставувани прашања

Ве молиме погледнете го целосниот преглед на техничките спецификации.

T Phone 2 Pro поддржува безжично полнење (15W). T Phone 2 и T Tablet не поддржуваат безжично полнење.

Користете мрежен адаптер со USB-C приклучок кој има 5W3A спецификација.

T Phone 2 има тројна камера (50+2+2MP) и предна камера од 8MP. T Phone 2 Pro има четири камери (50+5+2+2MP) и предна камера од 16MP. T Tablet има двојна задна камера (8+2MP) и предна камера од 8MP.

Камерата на T Phone 2 / T Phone 2 Pro поддржува ноќен режим, режим на видео, режим на фотографија, режим на фокусирање во живо, професионален режим, режим на бавно движење, макро режим, режим на подвижна забрзана снимка (hyperlapse), режим на панорама и режим на Google lens. T Tablet поддржува режим на видео, режим на фотографија, режим на фокусирање во живо, професионален режим, режим на панорама.
Главната камера на T Phone 2 Pro има дополнителна функција за оптичка стабилизација на сликата.

Грижата за сервис на вашиот T Phone 2 / T Phone 2 Pro / T Tablet ја доверуваме на нашиот партнер Промотел Доо-Скопје со адреса Борис Трајковски бр. 72. Тел Контакт 02/3130493 и е- адреса service@promotel.com.mk. Работно време секој работен ден од 08:00 до 16:00 часот.

T Phone 2, T Phone 2 Pro и T Tablet целосно ја поддржуваат законската гаранција. Ве молиме имајте го подготвен доказот за купување кога пријавувате дефект под гаранција.

Сите уреди ја нудат стандардната опција Андроид „Copy data from your old device“ (Копирај податоци од стариот уред) при почетното поставување на уредот.

Во нашите продажни канали можете да набавите по повoлна цена додатоци и од брендот Т, како што се: футроли со заштитно стакло за телефони, футрола за таблетот или безжични слушалки со функција за активно поништување на шум.

T Phone 2 Pro
Купи сега
T Phone 2
Купи сега
T Tablet
Купи сега