iPhone Xs

Добре дојдовте во светот на големите екрани.

Super Retina во две големини – вклучувајќи го најголемиот екран некогаш направен за iPhone. Со уште побрза Face ID функција. Најпаметниот, најмоќниот чип што го имал досега некој паметен телефон. И револуционерен систем на двојна камера. iPhone Xs е сето она што сте го сакале кај еден iPhone. Во најекстремна верзија.

Super Retina. Во големо и поголемо издание.
OLED екраните скроени по мерка на iPhone Xs прикажуваат бои, HDR снимки и вистински црни нијанси попрецизно од кој било друг телефонски екран во индустријата. А iPhone Xs Max го има најголемиот екран некогаш направен за iPhone.

Екран1 на
iPhone Xs Max
од 6,5’’

Екран1 на
iPhone Xs
од 5,8’’

Екран1 на
iPhone Xs Max
од 6,5’’

Екран1 на
iPhone XS
од 5,8’’

Голем екран којшто прави огромна разлика. Погледнете само колку повеќе простор имате за се што сакате да правите.

iPhone XS Max

iPhone 8 Plus

iPhone XS

iPhone 8 Plus

Исклучителни материјали. Најиздржливото стакло некогаш направено за паметен телефон. Прекрасна нова златна завршна обработка постигната со обработка на атомско ниво. Прецизно изработени опшивки од не’рѓосувачки хируршки челик. Ново ниво на отпорност на вода и прав.2

Не’рѓосувачки хируршки челик.
Apple користи специјално дизајнирана легура, којашто е прецизно изработена токму за потребите на структурните опшивки во три завршни обработки.

PVD обработка на боја. За златната и вселенско-сивата завршна обработка на опшивките од не’рѓосувачки челик се користи напредна постапка на физичка депозиција на пареа, така што бојата и отсјајот прекрасно го надополнуваат стаклото.

Безжично полнење. Стаклената позадина дозволува безжично полнење на моделот iPhone XS.3 И се полни дури и побргу од моделот iPhone X.

Напредна Face ID технологија. Безбедноста е едноставна кога вашето лице е вашата лозинка. Можете да го отклучувате вашиот iPhone и да се најавувате во апликации, сметки и многу повеќе, се со само еден поглед. Ова е најбезбедната фацијална автентикација некогаш направена за паметен телефон. Сега уште побрза.

Интелигентен А12 Bionic.
Најпаметниот, најмоќниот чип некогаш направен за паметен телефон, којшто работи со помош на невронскиот погон на Apple од следната генерација. За чудесни искуства на зголемена реалност (AR). Неверојатни портрети со контрола на длабочината. И брзина и леснотија во се што правите

До
50% побрзи
графички перформанси4

До
15% побрзи
јадра4

До
50% помала
потрошувачка на ефикасните јадра4

8-јадрен
невронски погон

Подобрена
обработка на слики

Напредна
контрола на перформансите

Револуционерен систем на двојна камера.
Најпопуларната камера на светот ја дефинира новата ера на фотографирање. Иновативниот сензор, заедно со ISP и со невронскиот погон, ви овозможуваат да правите фотографии како никогаш досега.

Smart HDR. Новите меѓукадри, побрзиот сензор и моќниот чип А12 Bionic ги нагласуваат светлината и сенките на вашите фотографии.

Поголеми и подлабоки пиксели. Новиот сензор создава подобра веродостојност на сликата, поголема прецизност на боите и намален „шум“ во снимките со слаба осветленост.

Зголемен bokeh-ефект. Фотографиите направени во режимот на портрет изгледаат уште попрофесионално благодарејќи на функцијата за елегантно замаглување на позадината.

Сосема нова контрола на длабочината. Сега можете да ја приспособувате длабочината на полето на фотографираните портрети.

Двојна задна камера од 12 MP

ƒ/1,8
леќа со широк агол

Режим на портрет
со контрола на длабочина

ƒ/2,4
леќа со телефото

4К видео
до 60 fps

2x
побрз сензор за Smart HDR за сите ваши фотографии

TrueDepth камера

ƒ/2,2
леќа со широк агол

Режим на портрет
со контрола на длабочина

1080р HD видео
до 60 fps

И да не заборавиме. iPhone Xs нуди ултра-брза безжична врска со супер-брзи преземања на содржини.5 Покрај тоа, нуди и до 512 GB меморија и со тоа претставува модел на iPhone со најголем капацитет досега.

Музичкиот спот за Want You Back од 5 Seconds of Summer е достапен на iTunes.

Не постои друг телефон како iPhone. Секоја одлука во врска со секој од моделите на iPhone го издвојува моделот од останатите паметни телефони. Од начинот на изработка, преку начинот на којшто се обезбедува приватноста и сигурноста од самиот почеток, па се до начинот на којшто Apple одговорно ги рециклира материјалите.

Десктоп верзија