Е - велосипеди
ПОДОБАР, ПОИНАКОВ И ПОЕКОНОМИЧЕН НАЧИН НА ВОЗЕЊЕ

Избегнете ги градките гужви и сообраќајниот метеж со новите електричните велоспеди! Економични, брзи, лесни и практични - едноставно уживајте во возењето.

Xplorer ebike silver line lady 28"

Овој женски електричен велосипед има мотор од 250W и развива максимална брзина од 25 километри на час. Благодарение на 28 инчните тркала, возењето е стабилно и комфорно. За безбедност, тука се квалитетните Tektro кочници.

Гаранција 12 месеци / 6 месеци на мотор, батерија и електроника
Големина на тркала: 28 инчи (CST City Classic)
Мотор: 36V - 250W
Батерија: Литиумска 36V -13AH - 468 Wh
Време на полнење 6 часа
Менувач: Shimano, Tourney (6 брзини)
Kочници: Tektro V-Brake
Брзина во km/h: 25 km/h (ограничена со ЕУ норми)
Електро асистенција: 5 брзини
Предвидена должина на возење со едно полнење: од 55 до 65 км
Рам: 18 инчи (алуминиумски)
Дисплеј за потрошеност на батерија и степен на брзина на мотор
Светло напред и назад
Сертификати: CE и RoHS
Батерија со клуч и може да се полни и без велосипедот
Pedal Assistant System (PAS)
Предна суспензија
Амортизер
Прикажи повеќе