Споредба на уреди

HUAWEI P30 LITE

tel
16 290 ден.

XIAOMI REDMI NOTE 7

tel
12 990 ден.

HUAWEI P SMART 2019

tel
11 990 ден.
HUAWEI P30 LITE XIAOMI REDMI NOTE 7 HUAWEI P SMART 2019
ГОЛЕМИНА НА ЕКРАН 6,1" 6,3" 6,2"
ЗАДНА КАМЕРА Triple:48MP +8MP+2MP Dual 48 MP + 5 MP Dual 13 MP + 2 MP
ПРЕДНА КАМЕРА 24MP 13MP 8MP
OS ANDROID OS 9.0 ANDROID OS 9.0 ANDROID OS 9.0
CPU HUAWEI Kirin 710, Octa-core Octa-core Hisilicon Kirin 710,Octa-core
RAM 4GB 4GB 3GB
МЕМОРИЈА 128GB 64GB 64GB
4G no 300Mbps 300Mbps
3G no 42Mbps 42Mbps
GPS yes yes yes
WI-FI yes yes yes
BLUETOOTH yes no yes
NFC yes no yes
USB-C yes yes no
ТИП НА СИМ NANO SIM NANO SIM NANO SIM
МАКЕДОНСКО МЕНИ yes yes yes
FM РАДИО no yes yes
БАТЕРИЈА 3340 mAh 4000 mAh 3400 mAh
ТЕЖИНА (GR) 159 185 160
РАБОТИ САМО СО ТЕЛЕКОМ SIM no no yes
ГАРАНТЕН ПЕРИОД 2 ГОДИНИ 2 ГОДИНИ 2 ГОДИНИ
pageArea reserved, leave empty!!!