Е-Тротинет
Дајте му нова димензија на вашето секојдневие

Електричниот тротинет е совршен одговор на градскиот метеж, вашата љубопитност и динамичен животен стил. Стабилен, брз и ултра практичен – ќе го претвори секое возење во вистинско уживање а сообраќајната монотонија во уникатна и неповторлива забава.

MI ЕЛЕКТРИЧЕН ТРОТИНЕТ ПРО 2

Задржувајќи ги квалитетните карактеристики, што го направија еден од најпродаваните електрични скутери во светот, ажурираниот Pro 2 нуди ново и подобрено искуство на возење, благодарение на системот за безбедност при осветлување и подобрени пневматски гуми кои се отпорни на лизгање.

Технични спецификации:

 • Максимална брзина од 25км на час
 • Предвидена должина на возење со едно полнење: 45км
 • Тежина: 14.2кг
 • Кочници: E-ABS и дискови
 • Моќност: 300W

Гуми

8.5 инчи пневматски

Тип на мотор

Brushless DC

Издржува тежина

до 100kg

Време на полнење

8-9 часа

Тип на батерија

Lithium ion

Модел на батерија

NED1004-K

Капацитет на батерија

12800mAh/474Wh

Волтажа

42VDC

Тежина на батерија

3 кг

Траење на батерија

500 полнења

Прикажи повеќе

Mi Home апликација, вашиот паметен асистент за возење

Mi електричен тротинет PRO 2 може да се конектира со Mi Home апликацијата преку Bluetooth, која нуди различни опции како заклучување / отклучување на тротинетот, како и мониторинг на различни податоци од возењето (килиметража, брзина, батерија).

Преземете ја апликацијата на:

MI ЕЛЕКТРИЧЕН ТРОТИНЕТ 1S

Новиот MI електричен тротинет 1S е подобрена на верзија на легендарниот Mi Electric M365, еден од најпродаваните електрични тротинети на сите времиња. Новата литиумска батерија ќе ви овозможи подолго возење со едно полнење, максимална брзина од 25км/ч, три брзини и лесно склопување во три чекори.

Технични спецификации:

 • Максимална брзина од 25км на час
 • Предвидена должина на возење со едно полнење: 30км
 • Тежина: 12.5кг
 • Кочници: E-ABS и дискови
 • Моќност: 250W

Гуми

8.5 инчи пневматски

Тип на мотор

Brushless DC

Издржува тежина

до 100kg

Време на полнење

5.5 часа

Тип на батерија

Lithium ion

Модел на батерија

NE1003-H

Капацитет на батерија

7650mAh/275Wh

Волтажа

36VDC

Тежина на батерија

1.6 кг

Траење на батерија

500 полнења

Прикажи повеќе

Mi Home апликација, вашиот паметен асистент за возење

Mi Scooter 1S може да се конектира со Mi Home апликацијата преку Bluetooth, која нуди различни опции како заклучување / отклучување на тротинетот, како и мониторинг на различни податоци од возењето (килиметража, брзина, батерија).

Преземете ја апликацијата на:

Segway Ninebot E22E

Истражувајте каде и да одите

Прошетка, шопинг или дружба - новиот SEGWAY NINEBOT E22E е она што ви треба за паметен и ефикасен превоз. Изработен со особено внимание на секој детал, овој е-тротинет е направен совршено да одговара на вашиот стајлинг - притоа овозможувајќи врвна безбедност при користењето - и практичност во одржувањето.

Технични спецификации:

 • Максимална брзина од 20км на час
 • Максимален опсег од 22км
 • Лесно пренослив со тежина од 13,5кг

Мотор

300 W

Максимален опсег

22km ( 80Kg оптеретување и рамна подлога ) со фабричка батерија

Максимална брзина

20km/h

Максимална дозволена оптовареност

100 Kg

Кочници

електрична главна кочница и ножна помошна

Систем на обновлива кинетичка енергија (KERS)

Да

Максимален агол на искачување

15 степени

Moжност за склопување

Да

Осветлување за ноќно возење

Да

Водоотпорност

IPX4

Батерија

184 Wh

Лед дисплеј

дисплеј со bluetooth опција за поврзување

Рам

Алуминиум

Гуми

9”, полни гуми кој не се пумпаат

Прикажи повеќе

Користете го вашиот смартфон како контролна табла!

 • Опција за заклучување на возилото и заштита од крадци
 • Опција за управување со светлото, ограничување на брзината и поставување темпо
 • Дијагностика на состојбата на возилото
 • Упатство за управување со возилото

Преземете ја апликацијата на:

Xiaomi Mi Електричен тротинет 3

Истражувајте каде и да одите

Основни спецификации:

 • Максимална брзина од 25км на час
 • Максимален опсег од 30км
 • Лесно пренослив со тежина од 13,2кг

Мотор

BROSTLES DC 300W

Максимален опсег

30km

Максимална брзина

25km/h

Максимална дозволена оптовареност

100 Kg

Кочници

EAB + задна сопирачка со двојна рампа

Батерија

Литиум-јонска батерија 7650mah / 275wh.

Тежина на батеријата

1.6kg

Животен циклус

минимум 500 циклуси на полнење со над 70%

Време на полнење

5,5 часа

Гуми

8.5 “Предни и задни пневматски гуми

Прикажи повеќе

Користете го вашиот смартфон како контролна табла!

 • Опција за заклучување на возилото и заштита од крадци
 • Опција за управување со светлото, ограничување на брзината и поставување темпо
 • Дијагностика на состојбата на возилото
 • Упатство за управување со возилото

Преземете ја апликацијата на:

Електричниот тротинет е совршен одговор на градскиот метеж, вашата љубопитност и динамичен животен стил.

Одберете Magenta 1 M и купете го вашиот нов Е-тротинет по одлична цена.