Меѓународни повици

Кога се наоѓаш во Македонија и повикуваш број во странство, цената на повикот зависи од тарифниот модел што го користиш и од зоната на која припаѓа земјата:

Распоред на држави по зони:

Зона 1
Албанија, Грција, Бугарија, Србија, Црна Гора Албанија, Грција
Зона 2
Унгарија, Романија, Турција, Косово (мобилен оператор Vala), САД, Канада Бугарија, Србија, Црна Гора, Унгарија, Романија, Турција, Косово (мобилен оператор Vala), САД, Канада.
Зона 3
Австрија, Алжир, Аргентина, Австралија, Белорусија, Босна и Херцеговина, Бразил, Чиле, Кина, Хрватска, Кипар, Чешка, Данска, Египет, Ерменија, Финска, Франција, Грузија, Германија, Хонгконг, Индија, Ирска, Израел, Италија, Јапонија, Казахстан, Кувајт, Летонија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Мексико, Молдавија, Нов Зеланд, Норвешка, Полска, Португалија, Порторико, Русија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Украина.
Зона 4
Американски Девствени Острови, Ангола, Бахами, Белгија, Боливија, Бенин, Бангладеш, Британски Девствени Острови, Брунеи, Буркина Фасо, Централна Африканска Република, Колумбија, Конго, Костарика, Доминиканска Република, Еквадор, Ел Салвадор, Естонија, Габон, Гамбија, Гана, Велика Британија, Гуам, Гватемала, Гвинеја, Хондурас, Индонезија, Иран, Ирак, Брегот на Слоновата Коска, Јордан, Кенија, Киргистан, Либан, Либија, Мадагаскар, Малави, Малезија, Малдиви, Мали, Мавританија, Маврициус, Мароко, Никарагва, Мозамбик, Холандија, Нигер, Нигерија, Оман, Панама, Парагвај, Перу, Филипини, Саудиска Арабија, Сингапур, Јужноафриканска република, Јужна Кореја, Шри Ланка, Судан, Сирија, Тајван, Таџикистан, Тајланд, Тунис, Туркменистан, Уганда, Обединети Арапски Емирати, Уругвај, Узбекистан, Венецуела, Јемен, Замбија, Зимбабве.
Зона 5
Ангвила, Антигва и Барбуда, Аруба, Азербејџан, Барбадос, Белизе, Бермуда, Бутан, Боцвана, Бурунди, Камбоџа, Камерун, Капе Верде, Кајмански Острови, Чад, Куба, Џибути, Екваторска Гвинеја, Еритреја, Етиопија, Француска Полинезија, Гренада, Јамајка, Лаос, Лесото, Монголија, Намибија, Пакистан, Kатар, Руанда, Свети Китс и Невис, Сенегал, Сејшелски Острови, Сиера Леоне, Света Луција, Свети Пјер и Микелон, Свети Винсент и Гренадини, Свазиленд, Танзанија, Того, Тринидад и Тобаго, Виетнам, Заир.
Зона 6
Авганистан, Американска Самоа, Антили, Асенсион, Австралиски Територии, Фолкландски Острови, Фиџи, Француска Гвајана, Гренланд, Гвинеја Бисао, Гвајана, Хаити, Либерија, Макао, Маршалски Острови, Мартиник, Мајоте, Монсерат, Мианмар, Непал, Нова Каледонија, Северна Кореја, Палау, Реунион, Света Елена, Сомалија, Суринам, Тонга, Острови Туркс, Западна Самоа.
Зона 7
Андора, Кукови Острови, Диего Гарсија, Источен Тимор, Фарски Острови, Гибралтар, Исланд, Кирибати, Микронезија, Науру, Нуе, Папуа Нова Гвинеја, Сао Томе и Принсипе, Соломонски Острови, Токелау, Тувалу, Вануату, Валис и Футуна.
pageArea reserved, leave empty!!!