T Phone & T Tablet
5G ЗА СЕКОГО

Доживеј ја супериорната 5G брзина
Дознај повеќе

Откријте ги новите надградени модели на T Phone и искусете го потполно новиот T Tablet

НОВ МОДЕЛ
НОВО
НОВ МОДЕЛ

T Phone 5G (2023) Нов модел

T Tablet 5G Нов

T Phone Pro 5G (2023) Нов модел

Нова боја.
Надградена селфи камера и зголемена меморија.
Играње, учење, стриминг со „5G спремно за користење“ на поголем екран.
Нова боја.
Силни перформанси и зголемена меморија.

Развиено во партнерство со Google

Софтвер развиен во партнерство со Google за беспрекорно искуство и оптимизирани перформанси.
Чувајте ги безбедни вашите спомени и датотеки со повеќе простор од Google One. Добијте 100GB простор на Google One облак за складирање и беспрекорна резервна копија на телефонот за безбедно да се направи резервна копија на важните работи на вашиот уред во облакот.
Направете резервна копија од вашите фотографии, видеа, контакти и повеќе со 100GB простор за складирање на облак на Google One, во пробен период од три месеци.
Преземете ја апликацијата Google One на вашиот нов T Phone или T Tablet за да ја побарате Вашата понуда.

T Phone и T Tablet

5G за секого.

T Phone (2023)
5G за секого.

T Phone е совршена рамнотежа меѓу моќните перформанси и леснотијата на користење. Неверојатна 5G брзина, интегрирани функции на Google и батерија што трае цел ден сега им се достапни на повеќе корисници од кога било досега - без тие да мораат да потрошат цело богатство.

Максимална моќност на батеријата 4.500 mAh

Моќта во ваши раце. Наполнете го телефонот за многу кратко време и искористете го максимумот од вашите апликации на Google, неверојатната 5G брзина и трите камери за фотографирање во различни услови. Без застој и пречки, направете повеќе со моќната, долготрајна батерија.

NFC Допри за да платиш

Едноставно допрете го уредот на кој било NFC читач и купувајте безбедно и лесно.

Неверојатна брзина и простор за сите ваши доживувања.

Меморија 4 GB RAM и 128 GB ROM

Пространиот HD+ екран од 6,5 инчи ја оживува секоја активност што ја правите на уредот.

Од апликации, преку мапи, па се до филмови и игри.

T Phone Pro
5G за секого.

T Phone Pro е непобедлива комбинација на перформанси и функции, неверојатен 5G, огромен дисплеј, четири камери и батерија којашто може да се натпреварува со премиум смартфони.

Максимална моќност на батеријата од 5.000 mAh

Следете ги вашите соништа и направете повеќе со ултра долготрајната батерија. Нема потреба однапред да планирате извор на енергија и нема да ја нарушите вашата работа. Плус, безжичното полнење е уште едно врвно практично решение.

NFC Допри за да платиш

Едноставно допрете го уредот на кој било NFC читач и купувајте безбедно и лесно.

MediaTek Dimensity 700 процесор

Моќен и сигурен. Поврзете се буквално од секаде и искусете ја неверојатната брзина на 5G.

Простран и супериорен 6,8-инчен HD+ дисплеј

Екстра големиот екран е совршен за гледање филмови онлајн, продуктивна работа на Google Apps или за видео повици со целото среќно семејство.

НОВО
T Tablet

Останете поврзани со молскавична брзина со нашиот T Tablet со извонредни перформанси.

10,36-инчен FHD дисплеј

Уживајте во прелистувањето, игрите и медиумите на поголем екран. Носете го без напор каде и да одите, благодарение на неговиот пренослив дизајн.

Моќна батерија од максимум 7.000 mAh

Искусете ја слободата со импресивната долготрајна батерија на нашиот T Tablet. Останете поврзани, забавувајте се и бидете продуктивни во текот на целиот ден без да се грижите дека ќе останете без батерија.

MediaTek Dimensity 700 процесор

Моќен и сигурен. Поврзете се буквално од секаде и искусете ја неверојатната брзина на 5G.

T Tablet 5G (2023)

дополнителни функции
Детски режим со содржина што ќе им помогне на децата да откриваат, создаваат и растат.
Google Kids Space на вашиот T Tablet е дизајниран да ја негува љубопитноста и креативноста на вашето дете, поттикнувајќи го да ги истражува своите интереси преку препорачаните апликации, книги и видеа. Работи со сметка на Google на вашето дете со која можете да управувате користејќи ги родителските контроли на Family Link*
* Google Kids Space бара сметка на Google за вашето дете. За родителски контроли е потребна апликацијата Family Link на поддржан уред со Android, Chromebook или iOS.
Entertainment Space
Entertainment Space на вашиот T Tablet е наменет за вас, персонализиран дом за сета ваша омилена забава. Од филмови и ТВ емисии, до игри, па дури и книги.

Преглед на спецификации на T Phone, T Tablet и T Phone Pro

Богати со функции и достапни за сите.
НОВ модел
НОВО
Нов модел

T Phone 5G (2023) Нов модел

T Tablet 5G Нов

T Phone Pro 5G (2023) Нов модел

Нова боја.
Надградена селфи камера и зголемена меморија.
Играње, учење, стриминг со „5G спремно за користење“ на поголем екран.
Нова боја.
Моќни перформанси и зголемена меморија.
Екран
6.52-инчен
6,52-инчен HD+ (1600*720)
10.36-инчен
10,36-инчен FHD (2000*1200)
6.82-инчен
6,82-инчен HD+ (1640*720)
Камера
Задна камера: 50MP, 2MP (длабочина), 2MP (Макро)
Предна камера: 8 MP"
RЗадна камера: 8MP, 2 MP (длабочина)
Предна камера: 8 MP"
Задна камера: 50MP, 5MP (U - ширина), 2MP (длабочина), 2MP (Макро)
Предна камера: 16MP"
RAM/ROM
4GB LPDDR4X /128GB UFS
6GB LPDDR4X/128GB UFS
6GB LPDDR4X/256GB UFS
Батерија
Литиум 4500 mAh
Литиум 7000 mAh
Литиум 5.000 mAh
OS
Android 13
Android 13
Android 13
Модем/CPU
Dimensity 700
Octacore (2x A76 2.2GHz, 6x A55 2.0GHz)
Dimensity 700
Octacore (2x A76 2.2GHz, 6x A55 2.0GHz)
Dimensity 700
Octacore (2x A76 2.2GHz, 6x A55 2.0GHz)
5G појасна поддршка
n1, n3, n7, n28, n38, n78
n1,n3,n7,n28,n38,n71, n66,n25, n41,n77,n78
n1, n3, n7, n28, n38, n78
VoLTE/VoWiFi/EVS
да
нема гласовна поддршка
да
Wifi
WiFi 5, 2.4GHz & 5GHz
WiFi 5, 2.4GHz & 5GHz
WiFi 5, 2.4GHz & 5GHz
NFC
да
не
да
BT
5.1
5.1
5.1
Заштита од прашина и вода
IP 52
IP 52
IP 52
SIM и мемориска картичка
Една SIM; Нано SIM + Микро SD слот
Двојна SIM; eSIM+ Нано SIM + Микро SD слот
Една SIM; Нано SIM + Микро SD слот
Полнење
брзо полнење 15 Watt, 5V3A
брзо полнење 15 Watt, 5V3A
брзо полнење 15 Watt, 5V3A
безжично полнење Qi-EPP 10W
Софтверска поддршка
2 ажурирања на оперативен систем Android; 4 годишна софтверска поддршка; 3 години месечен SMR, 4-та година квартален SMR
2 ажурирања на оперативен систем Android; 3 години месечен SMR, 4-та година квартален SMR
2 ажурирања на оперативен систем Android; 4 годишна софтверска поддршка; 3 години месечен SMR, 4-та година квартален SMR
Биометрички карактеристики
Отклучување со лице, сензор за отпечаток на прст
Отклучување со лице
Отклучување со лице, сензор за отпечаток на прст

Нарачајте го вашиот
T Phone, T Phone Pro
или T Tablet денес.

T Phone и T Tablet

5G за секого.

Најчесто поставувани прашања

T Phone Pro (2023) поддржува безжично полнење (10W). T Phone (2023) и T Tablet не поддржуваат безжично полнење.

Користете мрежен адаптер USB-C кој има спецификација 5W3A.

T Phone (2023) има три камери (50+2+2MP) и предна камера од 8MP. T Phone Pro (2023) има четири камери (50+5+2+2MP) и предна камера од 16MP. T таблетот има двојна задна камера (8+2MP) и предна камера од 8MP.

Камерата на T Phone (2023) / T Phone Pro (2023) поддржува ноќен режим, режим на видео, режим на фотографија, режим на фокусирање во живо, професионален режим, режим на бавно движење, макро режим, режим на хиперлапс, режим на панорама и Google lens режим. T Tablet поддржува, режим на видео, режим на фотографија, режим на фокусирање во живо, професионален режим, режим на панорама.

Разликите се во екран, камера, меморија, батерија

Грижата за сервис на вашиот T Phone (2023) / T Phone (2023) Pro / T Tablet ја доверуваме на нашиот партнер Промотел Доо-Скопје со адреса Борис Трајковски бр 72 Тел Контакт 02/3130493 и е- адреса service@promotel.com.mk. Работно време секој работен ден од 08:00 до 16:00 часот.

Во нашите продажни канали можете да набавите по повoлна цена додатоци и од брендот Т, како што се: футроли со заштитно стакло за телефони, футрола за таблетот или безжични слушалки со функција за активно поништување на шум.
Десктоп верзија