T Phone
& T Phone Pro

Најдостапните 5G смартфони досега!

Поврзете се буквално од секаде и искусете ја неверојатната брзина на 5G.

T Phone

Сè што сакате по прифатлива цена.

T Phone
Купи сега

T Phone Pro

Богат со функции и достапен за сите.

T Phone Pro
Купи сега

Развиени во партнерство

со Google

Софтвер развиен во партнерство со Google за да се создаде беспрекорно искуство и оптимизирани перформанси.

Google One

Заштитете го вашиот простор за складирање со Google One.
Зачувајте ги сеќавањата, фотографиите, договорите и сл. на Google One облак за складирање во период од 3 месеци, без дополнителна претплата.

Перформанси

MediaTek Dimensity 700 Процесор (MT6833)
2* 2,2GHz + 6* 2GHz Брз и сигурен

Моќниот процесор ја подобрува секоја извонредна карактеристика и функција, вклучувајќи го тука и поврзувањето со 5G, живописното снимање и долготрајната батерија. Префрлајте се од една на друга апликација на Google Workspace брзо и без проблеми.

MediaTek Dimensity 700 Processor

Поврзете се буквално од секаде и искусете ја
неверојатната брзина на 5G.

T Phone Pro

Т Phone Pro е непобедлива комбинација на перформанси и функции. Со комбинирањето на неверојатен 5G, огромен дисплеј, четири камери и батерија којашто може да се натпреварува со премиум смартфоните, овој уред ги надминува очекувањата.

T Phone Pro

NFC

Плаќаjте со помош на Google Pay

Оставете го паричникот дома –
T Phone Pro е вашиот сè-во-едно уред. Едноставно доближете го уредот до кој било NFC читач и купувајте безбедно и лесно.

T Phone Pro

Врвен квалитет,
прифатлива цена

Главна камера со
50 мегапиксели за детали

во ултра висока резолуција дури и при слаба светлина

Ултра широка камера со
5 мегапиксели

за прекрасни глетки од 115°

Макро камера со
2 мегапиксели

за снимање одблиску

Длабинска камера со 2 мегапиксели

за „боке“ ефект во „Portrait“ режим на работа

T Phone Pro
Quad Camera System

Систем со
четири камери

Фотографии со врвен квалитет

Четири леќи значат дека сте подготвени за секоја пригода. За вечерни настани и блескави пејзажи или пак за ситни детали. Т Phone Pro го доловува сето тоа со неверојатна јасност.

6,8-инчен HD+ дисплеј

Простран и супериорен

Извонреден, живописен и простран. Екстра големиот екран е совршен за гледање филмови, продуктивна работа на Google Apps или за видеоповици на Duo со целото среќно семејство.

T Phone Pro
Battery

Батерија од 5.000 mAh

Максимална моќ

Без застој и пречки, направете повеќе со ултра долготрајната батерија. Нема потреба однапред да го планирате траењето на батеријата. Плус, безжичното полнење е уште едно врвно практично решение.

T Phone Pro

T Phone

Т Phone нуди совршена рамнотежа меѓу моќните перформанси и леснотијата на користење.
Неверојатна 5G брзина, интегрирани функции на Google и батерија што трае цел ден сега им се достапни на повеќе корисници од кога било досега – без тие да мораат да потрошат цело богатство.

T Phone
Triple Camera

Систем со три камери

Снимајте детали и длабочина

Незаборавните моменти оживуваат со неверојатна јасност. Т Phone вклучува напреден систем со три камери што прави идеални слики, секој пат.

Главна камера
со 50 Mpx

со автоматски фокус
за брзо сликање

Длабинска камера
со 2 Mpx

за „боке“ ефект во
„Portrait“ режим на работа

Макро камера
со 2 Mpx

за снимање одблиску

T Phone

6,5-инчен HD+ дисплеј

Голема слика во вашиот џеб

Од апликации, преку мапи, па се до филмови и игри, пространиот HD+ екран ја оживува секоја активност што ја правите на уредот.

T Phone

Беспрекорна слика на дланка.

Батерија од 4.500 mAh

Максимална моќ

Без застој и пречки, направете повеќе со ултра долготрајната батерија. Нема потреба однапред да го планирате траењето на батеријата. Плус, безжичното полнење е уште едно врвно практично решение.

T Phone

Споредба на спецификации

T Phone

T Phone

T Phone Pro

T Phone Pro

Дисплеј 6,52-инчен HD+ w/2.5D Стакло 6,82-инчен HD+ w/2.5D Стакло
Камери Задни: 50MP Главна + 2MP Длабинска + 2MP Макро камера + LED блиц
Предна камера со 5MP
2K @ 30fps видео
Задни: 50MP Главна + SMP Ултра широка + 2MP Макро камера + LED блиц
Предна камера со 16MP
2K @ 30fps видео
Меморија 4GB RAM / 64GB ROM / Микро SD картичка до 2TB 6GB RAM / 128GB ROM / Микро SD картичка до 2TB
Батерија 4500 mAh 5000 mAh
Полнење USB-C USB-C + Безжично полнење
Чипсет MediaTek Dimensity700 MediaTek Dimensity700
Безбедност Препознавање на лице (FaceUnlock), отпечаток на прст Препознавање на лице (FaceUnlock), отпечаток на прст
Заштита од влага IPS / IPX2 IPS / IPX2
NFC / Bluetooth Не /5.1 Да /5.1
Слушалки поддржува приклучок за слушалки од 3,5 mm поддржува приклучок за слушалки од 3,5 mm
Оперативен систем Android 12 + OS Upgrade MR Android 12 + OS Upgrade MR
Димензии 166.6*76.42*8.76 mm 173,92*77,8*8,99 mm

Обезбедете додатоци за вашиот T PHONE уред

Видете ги тука

ЧПП

Што е најважно да знам за мојот нов T Phone/Т Phone Pro?

T Phone и T Phone Pro се првите смартфони дизајнирани од и произведени ексклузивно за Дојче Телеком. И двата уреди ја користат 5G мрежата на Македонски Телеком за да понудат најбрза и најстабилна 5G мобилна интернет врска. Развиени во партнерство со Google, двата уреди работат на OS Android 12.

Дали со T Phone и T Phone Pro загарантирано добивам поврзаност со 5G мрежата на Телеком?

Т Phone и Т Phone Pro се смартфони со 5G функционалност, дизајнирани да работат беспрекорно на мрежата на Македонски Телеком. За да ја користите 5G мрежата на Телеком, потребно е да се наоѓате во место со 5G покриеност и да имате тарифа со вклучено 5G искуство во неа.

Што е посебно за 5G?

5G е нова генерација на мобилна технологија којашто носи револуција во светот на телекомуникациите и ја продолжува еволуцијата на безжичната мрежа.
Воведувањето на 5G мрежата, којашто може да достигне и 10 пати поголема брзина од досегашната 4G мрежа, драстично намалената латентност и зголемениот пропусен опсег, ќе придонесат за трајни општествени решенија, истовремено трансформирајќи ги сите индустрии.

Дали е безбедно да се користи 5G?

Да. Mерењата за безбедноста од нејонизирачко зрачење спроведени од АЕК на нашата тестна мрежа, покажуваат дека вкупното зрачење е само 15% од максимално дозволената гранична вредност. Опремата од најновата петта генерација - 5G којашто ја користи Телеком е во согласност со сите пропишани стандарди за безбедност на животната средина.

По што се разликуваат T Phone и T Phone Pro?

Телефоните се разликуваат по големината на екранот, долготрајноста на батеријата, расположливата меморија и бројот на камери.

Има ли некаков веќе инсталиран софтвер и/или апликации на T Phone и Т Phone Pro?

T Phone и T Phone Pro се дел од програмата GMS Express Plus. Ова значи дека на телефонот се прединсталирани повеќето стандардни апликации за Android на Google.

Дали добивам системски и безбедносни ажурирања и за колкав период?

Системски и безбедносни ажурирања за телефоните ќе бидат достапни во период од 4 години, со вклучени две големи софтверски ажурирања - Android 13 и Android 14.

Дали со смартфоните е вклучен полнач и кабел за полнење?

Заради заштита на животната средина, со цел избегнување непотребно трошење ресурси и емисии за производство, во пакетот е вклучен само кабел од типот Ц.

Кој обезбедува одржување на уредите по продажбата?

Овластен сервисер на T Phone уредите е Промотел, со адреса на ул. Борис Трајковски бр. 72, Скопје и тел: +389 2 3130 493.

Дали уредите може да се рециклираат?

Да. Македонски Телеком е целосно посветен на заштитата на животната средина и намалување на своето влијание врз планетата. Затоа T Phone и T Phone Pro се спакувани во одржливо пакување без пластика и нивниот електронски отпад е сведен на минимум.

Десктоп верзија