МЕЃУНАРОДНИ ПОВИЦИ

За разговори од Македонија кон странство цените се разликуваат зависно од зонатата кон која повикувате и тарифниот модел кој го користите. За Business и Magenta 1 Business тарифните модели цените се следни:

  • Цени без ДДВ
  • Цени со ДДВ

Соседство

20 23,60
денари минута

Балкан

30 35,40
денари минута

Европа

40 47,20
денари минута

Свет

50 59,00
денари минута

Цените важат за повици кон фиксни и мобилни мрежи.

Соседство:

Бугарија, Грција, Албанија, Србија, Косово.

Балкан:

Словенија, Црна Гора,Босна и Херцеговина, Хрватска,Турција, Романија

Европа:

Австрија, Белорусија, Кипар, Чешка, Данска, Финска, Франција, Германија, Ирска, Италија, Летонија, Лихтенштајн, Луксембург, Малта, Молдавија, Норвешка, Полска, Португалија, Русија, Сан Марино, Словачка, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Украина, Белгија, Естонија, Велика Британија, Гибралтар, Фарски Острови,Холандија, Андора,Унгарија,Исланд

Свет:

Американски Девствени Острови, Ангола, Бахами, Боливија, Бенин, Бангладеш, Британски Девствени Острови, Брунеи, Буркина Фасо, Централна Африканска Република, Колумбија, Конго, Костарика, Доминиканска Република, Еквадор, Ел Салвадор, Габон, Гамбија, Гана, Гуам, Гватемала, Гвинеја, Хондурас, Индонезија, Иран, Ирак, Брегот на Слоновата Коска, Јордан, Кенија, Киргистан, Либан, Либија, Мадагаскар, Малави, Малезија, Малдиви, Мали, Мавританија, Маурициус, Мароко, Никарагва, Мозамбик, Нигер, Нигерија, Онам, Панама, Парагвај, Перу, Филипини, Саудиска Република, Сингапур, Јужна Америка, Јужна Кореја, Шри Ланка, Судан, Сирија, Тајван, Таџикистан, Тајланд, Тунис, Туркменистан, Уганда, Обединети Арапски Емирати, Уругвај, Узбекистан, Венецуела, Јемен, Замбија, Зимбабве,Ангвила, Антигба и Барбуда, Аруба, Азербејџан, Барбадос, Белиз, Бермуда, Бутан, Боцвана, Бурунди, Камбоџа, Камерун, Капе Верде, Кајмански Острови, Чад, Куба, Џибути, Екваторска Гвинеја, Еритреја, Етиопија, Француска Полинезија, Гренада, Јамајка, Лаос, Лесото, Монголија, Намбија, Палестина, Пакистан, Kатар, Руанда, Сент Китс и Невис, Сенегал, Сејшелски Острови, Сиера Леоне, Сент Лусија, Сент Пјер и Микелон, Сент Винсент и Гренадин, Свазиленд, Танзанија, Того, Тринидад и Тобаго, Виетнам, Заир,Авганистан, Американска Самоа, Антили, Асенсион, Австралиски Територии, Фолкландски Острови, Фиџи, Француска Гвајана, Гренланд, Гвинеја Бисо, Гвајана, Хаити, Либерија, Макао, Маршалски Острови, Мартиник, Мајоте, Монсерат, Мианмар, Непал, Нова Каледонија, Северна Ореја, Палау, Реунион, Света Елена, Сомалија, Суринам, Тонга, Турски Острови, Западна Самоа,Коок Острови, Диего Гарсија, Источен Тимор, Кирибати, Микронезија, Науру, Нуе, Папаја Нова Гвинеја, Сент Том и Принцип, Соломонски Острови, Токелау, Тувалу, Вануату, Валис и Фортуна,Алжир, Аргентина, Австралија,Бразил, Чиле, Кина, Египет, Ерменија,Грузија,Хонгконг, Индија, Јапонија, Казахстан, Кувајт,Мексико, Нов Зеланд, Порторико,САД, Канада, Израел.

Пакети за меѓународни разговори

За да ги намалите вашите трошоци, активирајте месечни пакети со вклучени разговори или пак, месечен пакет со кој ќе добиете 30% попуст на цените кон странство валидни за вашиот тарифен модел.

Пакетите се активираат со јавување на 120, преку продажен агент или во некоја од Телеком продавниците.

  • Цени без ДДВ
  • Цени со ДДВ

Пакет меѓународни разговори 50

50 мин.

499 589
денари месечно

Пакет меѓународни разговори 100

100 мин.

799 943
денари месечно

Пакет меѓународни разговори 200

200 мин.

1.199 1.415
денари месечно
Десктоп верзија