Thirrjet ndërkombëtare

Kur të gjendesh në Maqedoni dhe thërret numër jashtë vendit, çmimi i thirrjes varet nga modeli tarifor që shfrytëzon dhe nga zona të cilës i përket shteti:

Rradhitja e shteteve sipas zonave:

Zona 1
Shqipëria, Greqia, Bullgaria, Serbia, Mali i Zi Albania, Greece
Zona 2
Hungaria, Rumania, Turqia, Kosova (Operatori mobil Vala), SHBA, Kanada. Bullgaria, Serbia, Mali i Zi, Hungaria, Rumania, Turqia, Kosova (Operatori mobil Vala), SHBA, Kanada.
Zona 3
Austria, Algjeria, Argjentina, Australia, Bjellorusia, Bosnja dhe Hercegovina, Brazil, Kili, Kina, Kroacia, Qipro, Republika Çeke, Danimarka, Egjipti, Armenia, Finlanda, Franca, Gjeorgjia, Gjermania, Hong Kong, Indi, Irlandë, Izrael, Itali, Japonia, Kazakistani, Kuvajti, Letonia, Lihtenshtajni, Luksemburgu, Malta, Meksika, Moldavia, Zelanda e re, Norvegjia, Polonia, Portugalia, Puerto Rico, Rusia, San Marino, Sllovakia, Sllovenia, Spanja, Suedia, Zvicra, Ukraina.
Zona 4
American Virgin Islands, Angola, Bahamas, Belgjika, Bolivia, Benin, Bangladesh, British Virgin Islands, Brunei, Burkina Faso, Republika e Afrikës Qendrore, Kolumbia, Kongo, Kosta Rika, Republika Dominikane, Ekuador, El Salvador, Estoni, Gabon, Gambia, Gana , United Kingdom, Guam, Guatemala, Guinea, Honduras, Indonezia, Irani, Iraku, Bregu i Fildishtë, Jordania, Kenia, Kirgistan, Liban, Libi, Madagaskar, Malavi, Malajzia, Maldives, Mali, Mauritania, Mauricius, Maroku, Nicaragua, Mozambik, Holanda, Niger, Nigeria, Oman, Panama, Paraguaj, Peru, Filipinet, Arabia Saudite, Singapori, Republika Jugoafrikane, Korea e Jugut, Sri Lanka, Sudan, Siri, Tajvan, Taxhikistan, Tajlandë, Tunizi, Turkmenistan, Uganda, Emiratet e Bashkuara Arabe, Uruguaj, Uzbekistan, Venezuela, Jemen, Zambia, Zimbabve.
Zona 5
Anguilla, Antigua dhe Barbuda, Aruba, Azerbajxhani, Barbados, Belize, Bermuda, Bhutan, Botsvana, Burundi, Kamboxhia, Kamerun, Cape Verde, Ishujt Cayman, Çad, Kuba, Xhibuti, Guinea Ekuatoriale, Eritrea, Etiopi, French Polynesia, Grenada, Jamaica, Laos, Lesotho, Mongolia, Namibia, Pakistan, Katar, Ruanda, Shën Kits dhe Nevis, Senegal, Seychelles, Sierra Leone, Shën Lucia, Shën Pierre dhe Miquelon, Shën Vinsent dhe Grenadini, Swaziland, Tanzania, Togo, Trinidad dhe Tobago, Vietnam, Zaire.
Zona 6
Afganistani, American Samoa, Antilles, Ascension, Australian, Ishujt Falkland, Fixhi, French Guiana, Greenland, Guinea Bisao, Guyana, Haiti, Liberia, Macau, Ishujt Marshall, Martinique, Mayotte, Montserrat, Myanmar, Nepal, Kaledonia e Re, Korea e Veriut, Palau, Reunion, Saint Helena, Somalia, Suriname, Tonga, Ishujt Turks, Western Samoa.
Zona 7
Andorra, Ishujt Kuk, Diego Garcia, Timori Lindor, Ishujt Faroe, Gibraltar, Islanda, Kiribati, Micronesia, Nauru, Nue, Papua Guinea e Re, Sao Tome dhe Principe, Ishujt Solomon, Tokelau, Tuvalu, Vanuatu, Wallis dhe Futuna.
pageArea reserved, leave empty!!!