Thirrjet ndërkombëtare

Kur jeni në Maqedoni dhe thirrni numër jashtë vendit, çmimi i thirrjes varet nga zona që i përket shteti:

Zona den./min.
Evropë 25
Botë 35

Intervali i tarifimit është 60 sekonda.

Vlen për abonentët në modelet tarifore:
Magenta 1 S/M/L; Smart S/M/L; COOL; Pensionist; Family S/M/L;

Rradhitja e shteteve sipas zonave:

Evropë
Bullgari, Shqipëri, Serbi, Kosovë, Greqi, Slloveni, Mali i Zi, Bosnjë dhe Hercegovinë, Kroaci, Turqi, Monalo, Rumani, Rusi, Suedi, Ukrainë, Lituani, Bjellorusi, Molldavi, Francë, Belgjikë, Letoni, Estoni, Poloni, Itali, Britani e Madhe, Gjermani, San Marino, Lihtenshtajn, Norvegji, Gjibraltar, Ishujt Faroe, Holandë, Finlandë, Andorr, Zvicër, Sllovaki, Çeki, Irlandë, Qipro, Hungari, Portugali, Malta, Austri, Spanjë, Islandë, Luksemburg, Danimarkë
Botë
SHBA, Australi, Kanadë, Zelandë e Re, Koreja e Jugut, Koreja e Veriut, Asension, Kiribati, Diego Garsia, Ishujt Norfollk, Tuvalu, nauru, Maldive, Ishujt e Solomonit, Ishujt Kuk, Guantanamo, Timori Lindor, Sejsheli, Papua Guine e Re, Gambia, Çad, Madagaskar, Tongo, Republika e Afrikës Qendrore, Samoa Perëndimore, Burundi, Gabon, Kongo, Sierra-Leone, Liberi, Tunizi, Algjeri, Guine, Senegal, Mauritani, Zimbabve, Kongo, Mozambik, Tanzani, Lesoto, Togo, kamerun, Brehu i Fildishtë, Burkina Faso, Marok, Nigjeri, Peru, Mali, Guie Ekvatoriale, Haiti, Uganda, Ganë, Surinam, Komoros, Kepi i Gjelbër, Ruandë, Polinezi Franceze, Oman, Republika e Afrikës së Jugut, Zambi, Keni, malavi, Angolë, Nikaragua, Libi, Sh. Kits, Xhamajkë, Ishujt e Virgër Britanik, Afganistan, Etiopi, Burmë, Ermeni, Barbados, Eritre, Antigua dhe Barbuda, Argjentinë, Brazil, Kili, Kolumbi, Beëize, Sh. Lucija, Republika Domenikane, Ekvador, Kazakistan, Grenadë, Turks dhe Kaikos, Trinidad dhe Tobago, Angilë, Aruba, Kirgistan, benin, Montserat, Palestinë, Sh. Vinsent, Sudan, Izrael, Katar, Bolivi, Honduras, Mauricius, El Salvador, Bocvanë, Liban, Ishujt Kajman, Emiratet e Bashkuara Arabe, Bahamet, Taxhikistan, Jemen, Turkmenistan, Guatemalë, Siri, Filipine, Uruguaj, Esuatini, Iran, Irak, Fixhi, Kaledonia e Re, Panama, Egjipt, Arabia Saudite, Antilet Holandeze, Shri Lankë, Japoni, Nepal, Pakistan, Guine Franceze, Jordani, Venezuelë, Tajvan, Kuvajt, Vietnam, Laos, Dominikanë, Paraguaj, Kostarikë, Indonezi, Bahrein, Kamboxhë, Nigjeri, Majote, Gjeorgji, Uzbekistan, Azerbajxhan, Makao, Butan, Brunei, Bermuda, Guadelup, Namibi, Mongoli, Meksiko, Hong Kong, Tajlandë, Bangladesh, Indi, malezi, Kinë, Singapor, Guam, Ishujt e Virgjër Amerikanë, Kubë, Sh. Pjer dhe Miguel, Ishujt Marshall, Grenlandë, Palau, Somali, Mikronezi, Sh. Elena, Samoa Amerikane, Havai (SHBA), Aljaskë (SHBA), Antarktik, Portoriko
Verzioni desktop