АКТИВИРАЊЕ НА ПАКЕТИ

Активирањето на дополнителните програмски пакети можете да го направите:

icon Преку Telekom MK App
icon Преку вашиот MagentaTV со далечинскиот управувач преку
ДОМА
icon
icon Со повик во Контакт центарот на 122

ARENA PREMIUM

Никогаш доволно спорт! Гледајте ги најдобрите спортски содржини на домашен терен со пакетот ARENA PREMIUM.Корисниците на MaxTV коишто ги следат каналите Arena Sport 2, 3, 4 и 5 можат да го активираат пакетот Arena Premium без дополнителен надомест.

Arena Premium 1 HD
306
Arena Premium 2 HD
307
Arena Premium 3 HD
308
ЦЕНА НА ПАКЕТ
199 денаримесечно

SPORT HD

Сите највозбудливи спортски содржини на едно место! Активирајте го пакетот SPORT HD и следете ги најквалитетните спортски доживувања во HD.

SK 1 HD
333
SK 2 HD
334
SK 3 HD
335
SK 4 HD
336
SK 5 HD
337
SK 6 HD
338
SK 7 HD
339
SK 8 HD
340
SK 9 HD
341
SK 10 HD
342
SK Golf HD
343
SK Esports HD
325
SK HD
321
Arena Sport 2 HD
302
Arena Sport 3 HD
303
Arena Sport 4 HD
304
Arena Sport 5 HD
305
Arena ESport Arena ESport
311
Arena Fight HD
320
Extreme Sport
327
Red Light HD
904
SK Fight
326
Nova Sport HD
332
ЦЕНА НА ПАКЕТ
249 денаримесечно

Прва Микс

Најразновиден микс на содржини за секој член од фамилијата! Изберете го пакетот Прва Микс и гледајте ги најпопуларните српски колажни, филмски, музички и риалити канали.

PRVA TV
61
B92
62
Happy
63
KCN 1
64
KCN 2
455
KCN 3
456
EG Melody
457
EXYU Melody
458
POP Melody
459
Folk Melody
460
Prva plus
571
Prva World
572
Prva Max
573
Prva Files
574
Prva Kick
575
ЦЕНА НА ПАКЕТ
99 денаримесечно

Прва Микс +

Изберете го пакетот во кој има сè за секого! Со Прва Микс + уживајте во уште повеќе од вашите омилени српски колажни, филмски, музички и риалити канали.

PRVA TV
61
B92
62
Happy
63
KCN 1
64
KCN 2
455
KCN 3
456
EG Melody
457
EXYU Melody
458
POP Melody
459
Folk Melody
460
Hits Melody
461
Prva plus
571
Prva World
572
Prva Max
573
Prva Files
574
Prva Kick
575
Prva Life
576
Happy Reality 1
581
Happy Reality 2
582
Adult 1
921
Adult 2
922
Adult 3
923
Adult 4
924
Adult 5
925
Adult 6
926
Adult 7
927
ЦЕНА НА ПАКЕТ
199 денаримесечно

PINK & GRAND

Сите најатрактивни содржини од регионот во еден пакет – PINK&GRAND. Следете го секое спектакуларно шоу и сите интересни музички достигнувања од соседните земји.

Pink Plus
75 

Pink World
84 

Pink Extra
85 

Pink Folk
410 

Pink Folk 2
411 

GRAND 1
413 

GRAND 2
414 

CITY PLAY
415 

Bravo Music
416 

Pink Koncert
417 

Pink Music
431 

Pink Music 2
432 

Pink Hits 1
433 

Pink Hits 2
434 

Pink Film
514 

Pink Show
86 

Pink Serije
516 
Повеќе
ЦЕНА НА ПАКЕТ
99 денаримесечно

PINK & GRAND +

Музика, филмови, забава, детски содржини, вести и програми за возрасни, сето тоа достапно на дури 29 нови канали за сите вас!

Pink Plus
75
Pink World
84
Pink Extra
85
Pink Show
86
Pink Zabava
87
Pink Reality
88
Pink Folk
410
Pink Folk 2
516
GRAND 1
413
Grand 2
414
City Play
415
Bravo Music
416
Pink Koncert
417 
Pink Music
431 
Pink Music 2
432 
Pink Hits 1
433 
Pink Hits 2
434 
Pink & Roll
435 
Pink Film
514 

Pink Serije
516 
Pink Fashion
605 
Erotic
910 
Erotic 2
911 
Erotic 3
912 
Erotic 4
913 
Erotic 5
914 
Erotic 6
915 
Erotic 7
916 
Erotic 8
917 
Повеќе
ЦЕНА НА ПАКЕТ
199 денаримесечно

HBO пакет

Сите најдобри телевизиски серии и исклучителни филмови од сите жанрови се наоѓаат на HBO. Активирајте го пакетот и подгответе се за наплив на адреналин, неверојатни емоции и врвно филмско уживање.

HBO 1 HD
551 
HBO 2 HD
552 
HBO 3 HD
553 
HBO Max
 
HBO On Demand
Повеќе
ЦЕНА НА ПАКЕТ
354 денаримесечно

CINEMAX

Сите вљубеници во филмот ќе се пронајдат во Cinemax пакетот. Тука ќе најдете оригинални серии преполни со акција, холивудски хитови и најнаградуваните и најпопуларни остварувања од целиот свет.

Cinemax 1 HD
541 
Cinemax 2 HD
542 
Повеќе
ЦЕНА НА ПАКЕТ
149 денаримесечно

Max Balkan

Најпопуларните и најгледаните канали на Балканот избрани за вас во еден пакет – MAX BALKAN. Бидете во тек со сите новости, забавни, културни и музички содржини.

RTL
80 
RTL 2
81 
RTL Living
82 
RTL Kockica
83 
Elta HD
90
O Kanal
91
RTRS
92
TV Slon
93 
Jugoton TV
95
CMC
96
ELTA 2
97
OTV VALENTINO
98
Valentino Music
99
ЦЕНА НА ПАКЕТ
99 денаримесечно

Tring Extra (ТВ пакет на албански јазик)

Сите најдобри канали на албански јазик на едно место. Со Tring Extra добивате сè – најмногу содржини од секаков карактер за максимум новости, највозбудлива музика и екстра забава.


Dukagjini TV
128 

TV Klan Kosovo
129 

RTSH Lajme 24
130 

Tring Action
131 

Tring Fantasy
132 

Tring Super
133 

Tring Comedy
134 

Tring Life
135 

3Plus
136 

Smile
137 

Tring Series
138 

Tring Tring
139 

Tip TV
140 

RTK 1
141 

TVSH
142 

Arta TV
144 

Tring Shqip
145 

Folk +
146 

BBF
147 

Tring World
148 

Tring History
149 

Tring Planet
150 

Living
151 

Muse
152 

RTK 2
154 

RTK 3
155 

RTK 4
156 

21 Junior
158 

Dasma TV
159 

21 Plus
160 

First TV
162 

KTV HD
163 

Albuk HD
166 

Kanal 10
168 

SYRI TV
170 

RTSH Muzik
171 

T7
172 

TV Besa
174 

RTSH Shqip
175 

RTSH Plus
178 

RTSH 3
179 

21 Poppulore
180 

Tring Kids
181 

Tring Family
182 

Bubble
183 

Club TV
184 

Euronews Albania
185 

Tring Classic
186 

Tring Novelas
187 

Tring Collection
188 

Report TV
189 

Kanal D Drama
190 

Teve 1
191 

ATV
192 

Turkish Stories
193 

Desire
907 

Bunga Bunga
908 
ЦЕНА НА ПАКЕТ
399 денаримесечно

Tring + (ТВ пакет на албански јазик)

Во пакетот Tring + е содржана селекција на најатрактивните содржини на албански јазик. Разновидни канали за сечии интереси вклучувајќи: детски, филмски, музички, документарни, колажни и канали за возрасни.

Dukagjini TV
128 
TV Klan Kosovo
129 

RTSH Lajme 24
130 
Tring Action
131 
Tring Fantasy
132 
Tring Super
133 
Tring Comedy
134 
Tring Life
135 
3Plus
136 
Smile
137 

Tring Series
138 
Tring Tring
139 
Tip TV
140 
RTK 1
141 
TVSH
142 
Arta TV
144 
Tring Shqip
145 
Folk +
146 
BBF
147 
Tring World
148 
Tring History
149 
Tring Planet
150 
Living
151 

Muse
152 

Club TV
184 

Euronews Albania
185 

Tring Collection
188 

Report TV
189 

Kanal D Drama
190 

Teve 1
191 

ATV
192 

Turkish Stories
193 

Desire
907 

Bunga Bunga
908 
ЦЕНА НА ПАКЕТ
299 денаримесечно

Tring (ТВ пакет на албански јазик)

Tring пакетот ја нуди неопходната селекција на канали од различни жанрови на албански јазик. Достапен и преку MaxTV за Android TV Box.

Dukagjini TV
128 

RTSH Lajme 24
130 
Tring Action
131 
Tring Super
133 
Tring Comedy
134 
3Plus
136 
Tring Tring
139 

RTK 1
141 
Arta TV
144 
Tring Shqip
145 
Folk +
146 
Tring Planet
150 

Kanal D Drama
190 

ATV
192 
ЦЕНА НА ПАКЕТ
99 денаримесечно

GLEY

Со пакетот Gley Standard добивате пристап до содржините на Gley – првата македонска национална стриминг платформа, директно преку вашиот MaxTV приемник.
Уживајте во најбогатиот избор на домашни, регионални и светски филмови и серии, како и детска програма комплетно синхронизирана на македонски и албански јазик. Содржините се достапни за гледање истовремено на сите ваши MaxTV приемници и плус на уште 2 смарт уреди (ТВ, лаптоп, компјутер, таблет или смартфон).

GLEY baner
Повеќе
ЦЕНА НА ПАКЕТ
399 299
денаримесечно

Pickbox NOW

За сите љубители на хит-серии, ексклузивни премиери, најгледаните и најквалитетните филмови и цртани, сега е достапен пакетот Pickbox NOW. Со Pickbox добивате неограничен пристап до нови епизоди од сериите веднаш по светската премиера, како и содржини од холивудската, европската и регионалната продукција! Повеќе информации за програмската содржина на www.pickbox.mk.

Pickbox banner
Повеќе
ЦЕНА НА ПАКЕТ
199 денаримесечно

Epic Drama

Epic Drama е пакет вклучен во видеотеката, со голем избор на серии! Гледајте ги највпечатливите драми инспирирани од литературни дела или, пак, разновидни интересни жанрови: криминалистички, политички, научно-фантастичен и други. Пакетот е веќе вклучен за сите нови и постојни корисници на Magenta 1 M и L.

Epic Drama baner
Повеќе
ЦЕНА НА ПАКЕТ
0 денаримесечно

Max Alb (ТВ пакет на албански јазик)

Max ALB програмскиот пакет ги вклучува основните ТВ канали на албански јазик. Пакетот е бесплатен за сите MaxTV корисници и се активира на барање.


Vision Plus
125 

News 7
126 

RTV 21
127 
ЦЕНА НА ПАКЕТ
0 денаримесечно

Extreme

Пакетот е наменет за сите оние коишто сакаат екстремна возбуда со најдобриот избор на спортски, музички и канали за возрасни.


Extreme Sport
327

MTV Hits
441

MTV 90s
442

Club MTV
443

Playboy TV
901

Brazzers TV Europe
902

Red Light HD
904

Hustler TV
905

Private TV
906 
ЦЕНА НА ПАКЕТ
199 денаримесечно

Discovery Max

Сите најдобри документарни канали се наоѓаат во еден пакет Discovery Max. Дознајте ги сите мистерии на историјата, животинскиот свет, светските кулинарски достигнувања и многу други документарни содржини.


Animal Planet HD
120

Discovery ID HD
121

Food Network HD
122
ЦЕНА НА ПАКЕТ
69 денаримесечно

ТВ-тека

ТВ-теката овозможува гледање на програмата од последните 7 дена, без да се закажува снимање. Во оваа архива се наоѓа целата програма од последните 7 дена од каналите: МТВ 1, Сител, Канал 5, Телма, Алфа, Алсат М, RTV 21 M, Arena Sport 1, Arena Sport 2, Arena Sport 3, Arena Sport 4, Arena Sport 5, ТВ 24, Наша ТВ, ТВ Сонце, МТВ 2, РТС Свет, Klan Macedonia, TV Shenja, Action M, Fantasy M, M1, M1 Gold, Kitchen TV, TV 1000, Viasat Explore, Viasat History, Viasat Nature, Minimax, Cartoonito, Cartoon Network, Viasat Epic Drama, Arena Premium 1, Arena Premium 2, Arena Premium 3, Al Jazeera.


МТВ 1
001

Сител
002

Канал 5
003

Алфа
004

Телма
005

RTV 21 M
021

Alsat M
022

Arena Sport 1 301

Arena Sport 2
302 

Arena Sport 3
303 

Arena Sport 4
304 

Arena Sport 5
305 

ТV 24
010

Наша ТВ
011

ТВ Сонце
015

МТВ 2
020

РТС Свет
073

Klan Macedonia
023

TV Shenja
025

Action M
509

Fantasy M
510

M1
504

M1 Gold
505

Kitchen TV
114

TV 1000
503

Viasat Explore
106

Viasat History
105

Viasat Nature
103

Minimax
206

Cartoonito
204

Cartoon Network
203

Viasat Epic Drama
515

Arena Premium 1
306

Arena Premium 2
307

Arena Premium 3
308

Al Jazeera
078
ЦЕНА НА ПАКЕТ
99 денаримесечно
Десктоп верзија