Соопштенија за медиуми

20.08.2010

Македонската Т Групација единствен спонзор на домашната ватерполо репрезентација

На вчерашната прес конференција пред македонската јавност официјално беше објавена соработката меѓу македонската Т Групација и Македонската сениорска ватерполо репрезентација со ексклузивно  с

19.08.2010

Викендов шесто по ред локално првенство на World Cyber Games

Во сабота на 21.08.2010  година  со почеток во 11 часот, пред Experience Cafe  и продажниот салон на Т-Home и Т-Mobile на плоштадот Македонија во Скопје, започнува шестото национално

09.08.2010

T-Mobile корисници во најновиот спот на Кети Пери

Корисници на T-Mobile ќе учествуваат во снимањето на најновиот спот на популарната пејачка Кети Пери. Македонските  фанови ќе имаат можност да станат ѕвезди во нејзиниот најнов спот за прес

02.07.2010

Македoнски Телеком ќе исплати дивиденда за 2009 година

Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје на денешното продолжение на прекинатата седница од 25.06.2010 година, ја усвои Oдлуката за исплата на дивиденда за 2009 година. Согласно Одлуката од Со

25.06.2010

Соопштение за печат

Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје на своjата седница,одржана на ден 25.06.2010 година ја усвои Одлуката за избор на овластен Ревизорза ревидирање на консолидираните Финансиски извешт

Десктоп верзија